Rebríček

 

Priebežné poradie a výsledky

Tabuľka vzájomných zápasov

Historické poradie

 

  

ELO REBRÍČEK 2021

apríl - 1.kolo
máj - 2.kolo
jún - 3.kolo
júl - 4.kolo
august - 5.kolo
september - 6.kolo
október - 7.kolo

Rebríčková sezóna bude trvať od 1. apríla do 31. októbra.
Prihlásiť sa môžete do 31.marca na tel. čísle 0908 252 787, prípadne mailom.
Štartovné do rebríčka je dobrovoľné 0-5 € (č.ú. SK32 1100 0000 0029 3149 1927 do poznámky uviesť meno)

Turnaj Masters sa konať nebude, v prípade záujmu je možnosť počas letných mesiacov zorganizovať štvorhrovú ligu (možná spolupráca s Novou Baňou)

ELO rebríček - systém hrania

ELO rebríček bude fungovať ako dlhodobý rebríček dvojhry a štvorhry. 

Maximálny počet zápasov do mesiaca je stanovený na 10 (5 dvojhier a 5 štvorhier) Pokiaľ hráč odohrá viac ako 10 zápasov za mesiac, nebude mu zarátaný najnižší bodový zisk za výhru. Prihlásení hráči budú nasadení podľa platného ELO rebríčka. Proti rovnakým hráčom v priebehu mesiaca je možné odohrať len 1 zápas. V štvorhe platí, že pokiaľ nehrajú proti sebe tie isté páry, berie sa to ako zápas proti inému súperovi.

Pyramídový vyzývací systém do ELO rebríčka

1. Pre TOP6 hráčov je rozpis zápasov určený vopred (nenahlásené, neodohraté zápasy budú klasifikované ako "nehrali" - skreč pre oboch, t.j. obom hráčom sa odrátajú body).

2. Hráči rovnakej hladiny v pyramíde (zvýraznení v tabuľke) sa môžu vyzývať navzájom (nemôže byť "nehrali", iba skreč v prípade nenastúpenia na zápas).

3. Hráči rôznych hladín môžu odohrať zápas len po vzájomnej dohode (v prípade odmietnutia zápasu nemôže byť skreč)

4. Každý skreč alebo nehrali bude v ďalšom kole penalizovaný poklesom o 1 miesto v pyramíde.


a) Miesto zápasu sa pri vzájomnych dueloch strieda, t.j. raz vyberá jeden z dvojice, pri ďalšom vzájomnom stretnutí vyberá miesto zápasu druhý z dvojice (skreč sa nepovažuje za vzájomný zápas), atď. Miesto prvého vzájomného zápasu v sezóne určuje nižšiepostavený hráč. Ako oficiálne miesta zápasov sú povolené tenisové areály v Žiari, Lutile a Vieske.


b) Do 10. dňa v rámci kola musí nižšiepostavený hráč kontaktovať súpera a určiť 3 rôzne termíny (3 rôzne dni, na čase sa musia dohodnúť inak bude zápas klasifikovaný ako neodohraný), z ktorých jeden musí vyzvaný hráč do 24 hodín akceptovať, inak skreč. Po dohode musí hráč, ktorý vyberá kurt aj kurt zajednať. V prípade, že hráča počas prvých 10 dní nekontaktuje, prechádza právo výzvy aj výberu kurtu na vyššiepostaveného hráča, v krajnom prípade môže vyššiepostavený hráč odmietnuť zápas a vyhrá skrečom. 


c) Ak hráč nereaguje na výzvu (nedvíha mobil), je potrebné poslať výzvu cez SMS s 3 termínmi kedy je možné odohrať zápas. Vyzvaný sa musí ozvať a dohodnúť presný čas a podrobnosti zápasu. Ak sa do vypršania 3. výzvy neozve, je možné mu nahlásiť skreč.


d) Víťaz pošle výsledok zápasu cez SMS, prípadne mailom do 22.00 posledného dňa kola. Ak sa zápas neodohral, musí oznámiť skreč konkrétneho hráča, nie vymyslený výsledok.


e) Termín zápasu musí byť súperovi oznámený minimálne 24 hodín vopred (hráč nie je povinný odohrať viac ako 1 zápas denne).
 

f)  Lopty, ak sa nedohodne inak (prednosť majú nové lopty), zabezpečuje nižšiepostavený hráč. Poplatok za dvorec hradia obaja hráči na polovicu.


g) Hráč, ktorý odriekne už dohodnutý zápas musí zrušiť termín na kurtoch a v prípade, že sa nenájde náhrada aj niesť dôsledky (úhrada poplatku za celý dvorec).


h) V prípade zlého počasia sa musí zápas odohrať v najbližšom možnom termíne (do konca kola) v súlade s pravidlami (inak skreč pre oboch). Rovnako sa bude postupovať pri každom nenahlásenom zápase.
 

Bodovanie

a) Každý nový hráč štartuje s počiatočným ratingom 1500. Hráči, ktorí už v minulosti hrali majú pridelené ELO (pokiaľ nezaniklo).

b) Podľa toho akého hráča porazíte, získate podľa prepočtu podiel z jeho ratingu (za turnaje len polovičný). Čím je medzi hráčmi väčší rozdiel, tým môže nižšiepostavený hráč za víťazstvo získať viac a naopak vyššiepostavený hráč rovnako v prípade prehry stratiť. V štvorhre sa rating počíta ako priemer ratingu oboch hráčov.

c) Rating hráča je nastavený tak, že pri hodnotách blížiacich sa k 2222 sa postupne zisk za víťazstvo spomaľuje až sa zastaví. Hráč ktorému klesne ELO pod 1000 bude z rebríčka vyradený. V praxi to teda znamená, že čím je hráč bližšie k 1000 je považovaný za slabšieho, naopak čím sa viac približuje k 2222 je to lepší hráč.

d) Bonusové body - Na konci sezóny sa hráčovi za každé víťazstvo v dvojhre pripočíta 1 bod a v štvorhre 0,5 bodu (výhry z turnajov sa nezapočítavajú). Za neodohratú sezónu sa hráčovi odráta 100 bodov. Každý hráč musí odohrať minimálne 10 zápasov za sezónu. Za každý zápas, ktorý mu bude chýbať do uvedeného počtu sa mu odráta 10 bodov (napr. hráč odohrá za sezónu iba 6 zápasov, odráta sa mu do ELO rebríčka 40 bodov).